Kadra
Muzyczna Przedszkolandia
Znajdź nas na Facbooku
W Muzycznej Przedszkolandii pracuje wysoko wykwalifikowana  i systematycznie doskonaląca się kadra pedagogiczna. Wspólnie dbamy o warunki do wszechstronnego rozwoju, zaspokajania potrzeb oraz wyzwalania twórczej aktywności Dziecka.
mgr AGNIESZKA WACHOWSKA
Właściciel przedszkola, muzyk, pedagog

Inicjatorka Muzycznej Przedszkolandii, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pasjonatka wczesnej edukacji muzycznej dzieci. Propagatorka rozwoju maluchów metodą Gordona. Pasję muzyczną realizuje również grając na klawiszach oraz na basie w rokowym zespole ONE. Prywatnie mama 10-letniej Ingi
mgr TERESA ZWOLIŃSKA
Dyrektor edukacyjny, pedagog

Ukończyła studia na kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne na Akademii Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Studiowała na Akademii Pedagogiki im. Marii Grzegorzewskiej na kierunku pedagogika korekcyjna i wczesnoszkolna. Posiada kwalifikacje w zakresie Zarządzania Oświatą. Propagatorka nauki czytania wg Metody Glenna Domana, programu Dziecięca Matematyka wg Metody Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Ukończyła liczne kursy miedzy innymi: Kinezjologię Edukacyjną, Pedagogikę Zabawy. Posiada certyfikat trenera najbardziej kreatywnego programu edukacyjno - teatralnego DESTINATION IMAGINATION. Współautorka książki ,,Mówimy po polsku - język polski dla cudzoziemców" oraz programu "Integracja uczniów z zagranicy z grupą rówieśniczą w polskiej szkole" Współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Coachingu i Rozwoju.
Lekcja znajomości liter.
mgr GRZEGORZ OKSIUTA
Nauczyciel muzyki,
instruktor gry fortepianie i skrzypcach

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. W trakcie studiów rozpoczął pracę w orkiestrze symfonicznej Filharmonii Białostockiej dziś Operze i Filharmonii Podlaskiej, gdzie pracował do 2010 roku. W przeszło dziesięcioletnim stażu pracy w orkiestrze symfonicznej uczestniczył w nagraniu ponad dziesięciu płyt CD, w tym do muzyki filmowej (U Pana Boga w ogródku, Wichry Kołymy) oraz nagraniu DVD dla TVP Kultura. Brał również udział w licznych tournee po Europie: Londyn, Oxford, Paryż, Sztokholm, Goeteborg, Helsinki, Petersburg, Tallin, Ryga, Wilno, Lwów i inne...
p. Oksiuta z młodym uczniem przy instrumencie.
mgr LYDIA KOWALSKA - OSZCZYGIEŁ
Pedagog,  Native Speaker języka angielskiego

Urodziła się w Chicago, USA. Mieszkała na trzech kontynentach, na każdym nie krócej niż trzy lata. Były to: Ameryka Północna, Afryka , Eurazja. Podróżowała, mieszkała i zwiedziła 41 krajów. Uczęszczała do szkół brytyjskich, amerykańskich ( należała do American Girl Scouts) i polskich szkół.
Ukończyła I. B. Sc. (Bachelor of Science - pre medical filia Oxford University). Jest absolwentką  UW , Wydziału Nauk Społecznych / Instytut Socjologii, Pedagogiki przy IKN oraz metodykiem języka angielskiego (native speaker). Jest  mianowanym i dyplomowanym nauczycielem oraz członkiem ZNP. Uczyła w szkołach podstawowych, zawodowych, liceach, UW, Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uw, w Almaturze , Juwenturze, Orbisie, u Lingwisty, u Metodystów.  Prowadziła kursy nauki i egzaminowała z języka angielskiego.  Należała do American Women's Club.
Zabawa w ogródku z placem zabaw przy przedszkolu.
mgr MAGDALENA SREBROWSKA
Psycholog, terapeuta szkoleniowy

Psycholog kliniczny, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz  Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.
Jako psycholog i trener pracowała z dziećmi i z młodzieżą między innymi w programach profilaktycznych: "Jak być sobą - jak oprzeć się presji grupy", "Trudne stany emocjonalne", " Masz cytrynę, zrób lemoniadę". Odbyła staż na dziecięcym oddziale onkologicznym w Instytucie Matki i Dziecka. Była uczestnikiem konferencji organizowanej przez Fundacje Synapsis "Autyzm z klasą".
Obecnie uczestniczy w cyklu szkoleń dotyczących zaburzeń autystycznych u  dzieci i młodzieży. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanego terapeuty.
Zajęcia pani Magdy z młodymi uczniami.
MONIKA SKAŁA
Pedagog, wychowawca

Pedagog  z doświadczeniem i wielkim zaangażowaniem. Ukończyła studia na kierunku pedagogika.  Obecnie poszerza swój warsztat zawodowy na podyplomowych studiach w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. J. Korczaka w Warszawie, specjalność pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z pedagogiką Marii Montessori. Ukończyła liczne kursy m.in" Warsztaty komunikacji" " Techniki twórczego myślenia" "Odimienna nauka czytania".
Pani Monika z dziećmi.
JAROSŁAW CHODYRA
Instruktor tańca, choreograf

Umiejętności pedagoga tańca zdobył w Polskiej Akademii Sportu.  Całe jego życie było i jest przepełnione tańcem. Jest to jego największe hobby, zawód i pasja. Swoją karierę rozpoczął w wieku 7 lat i kontynuuję ją do dziś. Od zawsze chciał być instruktorem i zarażać innych radością jaką niesie taniec. Jego entuzjazmem oraz zaangażowaniem potrafi sprawić, że nawet zatwardziali przeciwnicy sztuki tanecznej zaczynają czerpać z niej przyjemność.
Zajęcia taneczne z Panem Jarkiem.
mgr LUIZA NIEMIRKA
Logopeda

Ukończyła studia na kierunku - Nauczanie Początkowe na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego ; Studium Terapii Pedagogicznej w Centralnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli;
Studia Podyplomowe w zakresie Logopedii na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskała kolejne stopnie awansu zawodowego: Nauczyciela Mianowanego i Nauczyciela Dyplomowanego.
Brała udział w licznych kursach i szkoleniach. Miedzy innymi: Szkolenie teoretyczne i staż praktyczny w Ośrodku dla Dzieci z Autyzmem Fundacji SYNAPSIS; Szkolenie z Emisji Głosu; Kurs Psychostymulacji wg metody Dr M. Młynarskiej Szkolenie I-go stopnia w zakresie terapii Integracji Sensorycznej;
Diagnoza i Terapia Jąkania.
Zajęcia logopedyczne prowadzi p. Luiza.
Pani Karolina przebrana za Pippi.
mgr KAROLINA LASKOWSKA
Pedagog, prowadzi zajęcia dramowe

Absolwentka wychowania przedszkolnego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Studiowała aktorstwo w Krakowie oraz w Studium aktorskim  przy Teatrze Śląskim w Katowicach.
Występowała w licznych przedstawieniach i spektaklach teatralnych. Swoje doświadczenia teatralne zdobywała także w Art- Re - studio małych form teatralnych w Krakowie oraz agencji artystycznej "Prym Art".
Ukończyła warsztaty dramowe pt. "Drama w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej" w firmie szkoleniowej "Drama Way" specjalizującej  się w szkoleniach z wykorzystaniem metody dramy brytyjskiej. W Muzycznej Przedszkolandii prowadzi min. zajęcia dramowe oraz przygotowuje z rodzicami przedstawienia dla dzieci. W pracy z dziećmi w przedszkolu wykorzystuje swoją wiedzę pedagogiczną i doświadczenia teatralne.
Pani Agnieszka jest członkiem zespołu rockowego.
Prywatnie jest mamą dwójki przedszkolaków.
"Jako psycholog przedszkolny chcę być przede wszystkim rzecznikiem i adwokatem dziecka. Zależy mi na tym żeby Państwa pociechy czuły się dobrze w swojej grupie, ale także same ze sobą. Żeby potrafiły respektować reguły, ale też żeby dostrzegana była ich indywidualność i wyjątkowość. Zależy mi na tym żeby pielęgnować i rozwijać mocne strony każdego z dzieci, a także żeby wychwytywać wszelkie trudności w ich funkcjonowaniu społecznym, intelektualnym i emocjonalnym - po to żeby pomóc. Bardzo zależy mi również na dobrej współpracy z nauczycielami i rodzicami, dla których chciałabym być  wsparciem".
Grał też w orkiestrze kameralnej "Sinfonia Viva" Tomasza Radziwonowicza w Warszawie. Tam również uczestniczył w nagraniu albumu CD z muzyką filmową pt. "Muzyka i ekran" i wziął udział w takich przedsięwzięciach muzycznych jak nagrody dla przemysłu muzyczno-filmowego "Fryderyki" czy "Złote Kaczki". Współpracował również z wytwórnią muzyczną Pomaton EMI biorąc udział w nagraniu kwartetu smyczkowego do piosenki Anity Lipnickiej. Uczestniczył w kursach muzycznych przeprowadzonych przez Polski Instytut Montessori oraz Polskie Stowarzyszenie Edwina E. Gordona.
W naszym przedszkolu z pasją prowadzi zajęcia umuzykalniające oraz indywidualne lekcje gry na pianinie i skrzypcach.
Milena Rolak
Nauczyciel, wychowawca grupy trzylatków.

Nauczyciel, wychowawca grupy trzylatków.
Pani Milena poszerza stale swoją wiedzę z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. "Praca z dziećmi to nie tylko moja praca, ale i pasja".
Marta Skała
Nauczyciel, wychowawca grupy trzylatków.

Nauczyciel, wychowawca grupy trzylatków
Ukończyła studia pedagogiczne na wydziale pedagogiki w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka. Obecnie podnosi swoje kwalifikacje kontynuując  studia podyplomowe w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej.
Praca z dziećmi była jej pasją od zawsze. Już w wieku 18 lat wyjechała do USA jako opiekunka do dzieci au pair.
Ukończyła też liczne kursy m.in. z zakresu sztuki komunikacji, techniki twórczego myślenia, czytanie metodą odimienną.
Praca z dziećmi przynosi jej dużo radości i poczucia spełnienia zawodowego.
Aleksandra Sielska
Nauczyciel, wychowawca klasy 0

Ukończyła studia pedagogiczne na wydziale pedagogiki w Wyższej Szkole Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim.Jako nauczyciel przedszkola pracuje od ośmiu lat.
Pracę z dziećmi uważa za swoje powołanie, które daje jej ogromną radość, a każdy uśmiech i sukces dziecka motywuje ją do dalszego działania.