24.06.2014 r.  odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego 2013/2014. W tym dniu najstarsza grupa wystąpiła w Musicalu ,,Kabaret starszych pań i panów"
08.09.2014
Nowy rok przedszkolny 2014/2015 powitaliśmy w znakomitych nastrojach.
Energii do pracy, nauki i działania dodały zabawy integracyjne  w wykonaniu  edukacyjnego zespołu "PIANO".
Dzieci wspólnie bawiły się i integrowały przy dźwiękach znanych przebojów.
Przedstawienie PIPPI
17.09.2014
Aktorzy z Krakowa  przedstawili spektakl "Pippi".
Przygody głównej bohaterki spotkały się z zainteresowaniem i żywiołowymi reakcjami ze strony publiczności.
Jest pewnym fakt, że rosną młodzi  miłośnicy  teatru!
Mamma Mia
18.09.2014
W naszym przedszkolu miało miejsce niecodzinne wydarzenie .
Gościliśmy ekipę programu   telewizyjnego " Mamma Mia".
Dzieci z zapartym tchem obserwowały Gości .
Były bardzo zainteresowane , aktywnie  odpowiadały na pyatnia,  brały udział w nagraniu programu.
Pytania dotyczyły Mam naszych przedszkolaków. Dzieci nie miały tremy w udzielaniu odpowiedzi - przecież to nie ich pierwszy kontakt z kamerą!
Czekamy z niecierpliwością na emisję programu na antenie telewizji POLSAT, o czym
poinfomujemy Dzieci i Rodziców.
Warsztaty Muzyczne
01.10.2014
Warsztaty Muzyczne w Pęcławiu 23.09.2014
Gościnnie Adam Malicki - lider zespołu One.
Zapraszamy do obejrzenia galerii filmów 
Hamburgery atakują
06.10.2014r. w Muzycznej Przedszkolandii gościł Tetr Gargulec z przesłaniem do dzieci: "Na ratunek podatnym na wszechobecne reklamy"

Przedstawienie pt. "Hamburgery atakują"
JESIENNY BAL
30.10.2014 r. W Muzycznej Przedszkolandii pojawiły się : Dynie, Księżniczki, Rycerz, a także Spiderman, Batman, Hulk i inni bajkowi goście. Tak znamienite grono postanowiło urządzić Jesienny Bal. Poskakali, potańczyli, pohulali a następnie udali się na poczęstunek. Pani Jesień ugościła ich pysznymi marcheweczkami, ogórkami, rzodkieweczkami, a do picia zaserwowała pyszne soczki owocowe.
URODZINY
27.10.2014 r. Dawid zaprosił koleżanki i kolegów na swoje 4 urodziny. Przedszkolaki bawiły się przy muzyce tanecznej. Zaproszeni goście brali udział w konkursach, zobaczyli ciekawy eksperyment z suchym lodem.
Klaun ,,czarował" z baloników zwierzątka i śmieszne figurki. Na zakończenie imprezy Jubilat zaprosił gości na tort śmietankowy, owoce i soki. Przedszkolaki złożyły Dawidowi życzenia i wręczyły prezenty.
JESIENNY KONCERT
23.10.2014 r. odbył się Jesienny Koncert. Dzieci śpiewały piosenki w języku polskim i angielskim o tematyce jesiennej. Zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Rodzice i zaproszeni goście wysłuchali recitali na fortepian i skrzypce w wykonaniu małych artystów.


RADIO ,,BAJKA"                                     
28.10.2014 Wyjazd do Radia   ,,Bajka",  Warszawa, ul Bokserska 1
Spotkanie z redaktorami. Poznanie radia od kulis. Wejście na antenę w czasie audycji.
URODZINY KLAUDII
06. 11. 2014 w naszym przedszkolu świętowaliśmy urodziny Klaudii. Z tej okazji animatorzy zabaw, zabrali nas w magiczny świat muzyki i tańców. Dzieci miały okazję do udziału w licznych konkursach, takich jak np. taniec w parach z balonikiem i kalambury, tworzyły niesamowitą biżuterię z kolorowego makaronu oraz wzięły udział w ciekawym eksperymencie. Po tych wielu przygodach,wszyscy zostali zaproszeni na pyszny śmietankowy tort i soki owocowe.

GOLDEN LIFE
24.11.2014 odbyły się kolejne warsztaty sceniczno - estradowe w Pęcławiu. Spotkanie poprowadził lider zespołu Golden Life - Adam Wolski. Dzieci miały okazję zaprezentowac swoje umiejętności   wokalne i instrumentalne na prawdziwej scenie.
WYBIERZ NUMER 112
17.11.2014 r. do przedszkola zawitał teatrzyk z przedstawieniem "Wybierz numer 112". Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, w jakich okolicznościach powinny dzwonić pod numer 112 oraz nauczyły się wystukiwać ten numer na telefonie. To była bardzo cenna lekcja.
MIKOŁAJ
5 grudnia, godz. 12.00 do przedszkola przybył Mikołaj i rozdał grzecznym dzieciom prezenty.
Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o Mikołaju.
TEATRZYK ,,Pory roku"
8.12.2012  przedszkolaki obejrzały spektakl w którym wystąpiła Ksenia, wysportowana, energiczna dziewczynka. Ksenia zapoznała dzieci z przyrodą, zmieniającą się w ciągu całego roku. W trakcie całorocznej przygody bohaterka spotyka ludzi, którzy nie dbają o swoje zdrowie i próbuje zmienić ich nawyki na lepsze.
SPOTKANIE Z AKTOREM
9 grudnia 2014  w Muzycznej Przedszkolandii gościł Pan Krzysztof Kowalewski - znany aktor filmowy, teatralny, związany ze sceną Teatru Współczesnego. Przeczytał dzieciom bajki znanych autorów literatury dziecięcej.
WIECZÓR ŚWIĄTECZNY
16.12.2014 W naszym przedszkolu odbył się uroczysty Wieczór Świąteczny, w którym wzięli udział także Rodzice i inni zaproszeni Goście.
Dzieci śpiewały kolędy, "zimowe" piosenki, recytowały wiersze. Pod kierunkiem Pana Grzegorza Oksiuty przygotowały fortepianowy recital kolędowy.
Był to niezapomniany wieczór.
Dziękujemy Gościom za przybycie, a Nauczycielom za przygotowanie uroczystości.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
20.01.2015 W naszym przedszkolu odbył się koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Dzieci przygotowały program artystyczny pod kierunkiem muzyków p. A. Wachowskiej, p. G. Oksiuty, i instruktora tańca p. J. Chodyry. Przedszkolaki wręczyły prezenty swoim Babciom i Dziadkom.
Zebrani Goście mieli okazję do chwili uśmiechu i wzruszenia.
Życzymy Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, radości i samych miłych chwil z Wnukami!
BAL KARNAWAŁOWY
05.02.2015 Dziś, we czwartek,  w naszym przedszkolu był wyjątkowy bal.
Przybyli m.in. księżniczki, Spiderman, Batman, piłkarze, żołnierze i wielu innych.
Wspaniale ubrani Goście byli w świetnych humorach.
Zabawa była znakomita i niezapomniana.
URODZINY KUBY
06.02.2015 r.  Kuba zaprosił koleżanki i kolegów z grupy  ,,Rekinów i Kotków" na swoje piąte urodziny. Zaproszeni goście bawili się przy muzyce znanych melodii. Odbyły się liczne konkursy i ciekawe eksperymenty. Jubilat poczęstował gości pysznym bezowym tortem. Przedszkolaki złożyły Kubie życzenia i wręczyły prezenty.
WYCIECZKA NA WYSTAWĘ LEGO.
11. 02. 2015 r. odbyła się wycieczka na wystawę LEGO. Przedszkolaki  mogły zobaczyć mnóstwo ciekawych budowli, a także postacie z bajek. Największe zainteresowanie wzbudziła wystawa statków kosmicznych i postaci z gwiezdnych wojen.
BAJECZNY ŚWIAT.
27.02.2015r. Przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny  w wykonaniu aktorów teatru ,,URWIS" . Młody chłopiec przy pomocy książki przenosi się w niezwykły świat fantazji. Trafia do krainy bajek, która okazuje się zagrożona. Dzięki swojej wyobraźni postanawia uratować bajkowy świat. Przedstawienie interaktywne, pełne fantazji i magii, zachęcające dzieci do czytania.
WARSZTATY MUZYCZNE.
02.03.2015 r. Podczas warsztatów muzycznych przedszkolaki wysłuchały koncertu zawierającego utworu taneczne jak i nastrojowe, o tematyce  baśniowej. Teksty w dużej mierze mały charakter edukacyjny. W trakcie występu dzieci będą uczyć się piosenek używając mikrofonu ze specjalnymi efektami dźwiękowymi.
WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI.
11. 03. 2015r. Przedszkolaki zwiedziły Muzeum Ziemi. Podczas lekcji muzealnej dowiedziały się o skarbach jakie kryje nasza planeta. Geolog ciekawie opowiedział jak powstała sól i węgiel kamienny. Dzieci obejrzały wystawę eksponatów; kości mamuta, słonia i innych zwierząt oraz zbiory bursztynów.
EKO-BARTEK.
16.03.2015r. przedszkolaki obejrzały przedstawienie w którym, to pocieszny miś Bartek w przystępny sposób uczy dzieci ekologicznego podejścia do otaczającego świata. W bajce zostały przedstawione podstawowe zasady dbania o środowisko (oszczędzanie wody, segregacja śmieci, recykling itp.).
10.04.2015r. .I BACH PROSTO W PIACH!
Przedszkolaki obejrzały spektakl w Teatrze Małego Widza ,,.I BACH PROSTO W PIACH!".
Temat spektaklu krążył wokół piasku, bo piasek i jego magia była dla dzieci przedmiotem  absolutnej fascynacji. Scena zamieniła się w wielką piaskownicę.
Aktorzy niczym mali chemicy badali na oczach dzieci jego właściwości. Spektakl był niezwykle plastyczny, ciepły i radosny, pełen niespodzianek, kolorów i atrakcyjnych obrazów. A po spektaklu dzieci mogły wtargnąć na scenę i wspólnie odkrywać tajemniczy świat piaskownicy.
TEATRZYK MAG.
15.04.2015 r.
Teatrzyk MAG  zaprezentował bajkę "Kot w butach".  Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały  spektakl kukiełkowy  o pewnym niezwykłym kocie, który postanowił pomóc swojemu panu w zdobyciu królestwa i ręki księżniczki. Bajka wszystkim znana, ale sposób jej przekazania oraz atrakcyjne kukiełki sprawiły, że przedszkolaki siedziały jak zaczarowane. Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia i dotknięcia wszystkich kukiełkowych bohaterów.
WARSZTATY
20.04.2015
,,TANIEC MOTYLA"  warsztaty muzyczno - estradowe . Przedszkolaki obejrzały taniec motyla do muzyki ilustracyjnej. Celem warsztatów było  dostarczenie  wrażeń i wzruszeń, rozwijanie  wyobraźni i percepcji słuchowej dziecka.  Dzieci miały możliwość  wyrażenia  emocji poprzez  własną improwizację ruchową  do słuchanego utworu.
Pinokio
18.05.2015  Przedszkolaki  były na przedstawieniu teatralnym w Domu Kultury w Grodzisku Mazowieckim.  Spektakl oparty był na historii drewnianego chłopca zwanego Pinokiem.
Pewnego dnia drewniana marionetka  zostaje ożywiona przez wróżkę. Pinokio miał jednak pewien kłopot, kiedy kłamał rósł mu nos. Przedszkolaki mogły dowiedzieć się, że kłamstwo  się  nie popłaca a prawda zawsze wychodzie na jaw.
DZIEŃ MATKI.
26.05.2015r.
Z okazji Dnia Matki przedszkolaki z grupy "Motylków" wystąpiły w przedstawieniu "Czerwony Kapturek", grupa "Rekinów" przygotowała przedstawienie
"O Pszczółce, co szczęścia szukała". Słowem, tańcem i piosenką dzieci dziękowały Rodzicom za troskę i wychowanie. Przedszkolaki wręczyły Rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty.
AFRYKAŃSKIE RYTMY.
17.06.2015r
AFRYKAŃSKIE RYTMY warsztat poprowadził  Marcin Lemiszewski - perkusista, pedagog, kompozytor  Dzieci nie tylko poznały bębny djembe, czy guiro, ale też wzięły udział we wspólnym graniu  krótkiego perkusyjnego utworu muzycznego.
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA!
22.06.2015r.
Zasady bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą. Spotkanie poprowadził p. Mateusz -instruktor pływania, ratownik. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania na wodzie i w wodzie. Przedszkolaki zobaczyły sprzęt WOPR. Dowiedziały się co warto zabrać ze sobą wybierając się nad wodę, gdzie wolno się kąpać, kiedy się kapać, jak bezpiecznie korzystać z promieni słonecznych.
Uczestnicy spotkania poznali sposoby i zasady wzywania pierwszej pomocy.
9.10.2015
Dziś mieliśmy okazję spotkać się ze wspaniałymi postaciami ze spektaklu "Przepis na urodę ".
Każdy z nas chce pięknie wyglądać, dbanie o siebie jest trudną sztuką. W poznaniu tajników tej sztuki pomogli bohaterowie sztuki i ich sprawdzone sposoby na wieczną urodę!
12.10.2015
W dniu dzisiejszym odbyło się w naszym przedszkolu muzyczne spotkanie w wykonaniu polsko - brazylijskiego tercetu: Agnieszka Malicka - Hugo Hernand Fereira de Almeida- Adam Malicki.
Na spotkaniu zagrano międzynarodowe rytmy : bossa nova, jaz, folk, country.
Rozmawialiśmy z dziećmi po angielsku na temat Brazylii, Ameryki Południowej i Polski oczywiście.
Była to znakomita okazja do tańca, muzykowania i poszerzenia wiedzy o świecie.
15.10.2015
Od kilku tygodni uczymy się tajników kuchni  - smacznej i zdrowej.
Mamy okazję sami - pod okiem naszych Pań - przygotować i spróbować wielu smakowitości.
Ostatnio robiliśmy kanapki. Dowiadujemy się też ciekawych rzeczy na temat kuchni - tego, co zdrowe, dlaczego trzeba jeść warzywa i owoce, dlaczego potrzebujemy witamin.
16.10.2015
W piątek byliśmy w Teatrze Kamienica. Teatr ten jest niezwykle piękny i malowniczy. Obejrzeliśmy spektakl "Calineczka".
Historia maleńkiej, ambitnej, utalentowanej dziewczynki bardzo nas wzruszyła.
Calineczka wspaniale śpiewała i tańczyła. My, także dzięki naukom innych bohaterów sztuki, mogliśmy tańczyć i śpiewać. Poznaliśmy między innymi tango i hip hop.
Calineczce życzymy szczęścia, a do Kamienicy z pewnością się jeszcze wybierzemy!
23.11.2015
Muzyczna Przedszkolandia zamieniła się w Krainę Lodu. Z aktorami Teatru Fantazja wybraliśmy się do tej zimowej, baśniowej krainy.
Emocje nas rozgrzały, wspaniale się bawiliśmy!
Czekamy na przyjście zimy!
W dniu 25.11.2015r  przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku.Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i  koleżankom oraz możliwość zabawy z pluszakiem.
02.12.2015
Byliśmy w Teatrze Kamienica na przedstawieniu pt. Domisie w teatrze.
"To Domisie, to Domisie, śmieszne stworki, śmieszne pysie!
Wesolutkie miny mają, do zabawy zachęcają.
To Domisie, to Domisie, pewnie spodobają Ci się.
Drzwi do domku otwierają, w odwiedziny zapraszają!"

Domisie były bardzo miłe i gościnne.
Przemiły nastrój, dużo zabawy, wiele radości towarzyszyło nam w czasie spektaklu!
04.12.2015
Wspaniały nastrój towarzyszył Gościom i Występującym w czasie koncertu świątecznego.
Piękna muzyka, wspaniałe wykonanie utworów przygotowane pod kierunkiem Pani Agnieszki Malickiej i Pana Grzegorza Oksiuty.
Występowała grupa Pani Oli.
Niezapomniany wieczór pełen wzruszeń!
07.2.2015
Niesamowita spotkała nas niespodzianka!
Byliśmy bardzo grzeczni i odwiedził nas Mikołaj! Chodził troszkę po placu zabaw, nie mógł odszukać drzwi wejściowych, ale pomogliśmy wszyscy i Mikołaj był z nami!
Każde dziecko dostało prezent, a niektórzy powiedzieli Mikołajowi wierszyk lub zaśpiewali piosenkę.
Dziękujemy, Mikołaju, za odwiedziny!
11.12.2015
Czas świąteczny to okres wzruszeń, refleksji, ale także radości.
Wiele radości, jak co roku, przynoszą nam Koncerty Świąteczne w Muzycznej Przedszkolandii.
Wyjątkowe spotkania muzyczne przygotowały pod okiem wychowawczyń  oraz nauczycieli muzyki wszystkie grupy przedszkolaków.
Wspaniałe emocje i piękne wykonania w świątecznym nastroju.